تبصره ای خاص در طرح راهبردی – ساختاری توسعه و عمران شهر تهران:
آیا گرمدره عضوی از شهر تهران می شود؟

/ بر اساس پیگیری های بعمل آمده این طرح در وزارت کشور مورد موافقت قرار نگرفته و از دستور کار وزارت کشور خارج شده است /
(آی گرمدره کماکان پیگیری می کند)

در طرح راهبردی – ساختاری توسعه و عمران شهر تهران مصوب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران آذر ماه ۱۳۸۶ راهبرد های توسعه شهر تهران مشخص گردیده است، این طرح توسط نهاد مطالعات و تهیه طرحهای توسعه شهری تهران تهیه گردیده و در سال ۱۳۸۶ توسط شورایعالی شهرسازی و معماری ایران تایید و تصویب گردیده است.

در فصل سوم طرح راهبردی – ساختاری توسعه و عمران شهر تهران، محدوده شهر تهران مشخص گردیده است، اما نکته قابل توجه برای ساکنین گرمدره تبصره ۲ این فصل می باشد که به صورت مشخص به اظهار نظر درباره شهر گرمدره پرداخته است.

 تبصره ۲ فصل سوم طرح راهبردی – ساختاری توسعه و عمران شهر تهران اعلام میدارد:

منطقه گرمدره (طبق نقشه پیوست) با توجه به اتصال کالبدی آن به شهر تهران، در صورت انجام اصلاح تقسیمات کشوری توسط وزارت کشور و انتزاع آن از شهرستان کرج، به عنوان بخشی از محدوده شهر تهران تلقی خواهد گردید . سایر نقاط محدوده تعریف و تدقیق شده به هیچ وجه قابل تغییر نخواهد بود، مگر به پیشنهاد مشترک کمیسیون ماده ( ۵) و شورای اسلامی ش ه ر تهران و تأیید شورای برنام ه ریزی و توسعه استان تهران و تصویب نهایی در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران.

بر اساس متن فوق در طرح رسما اعلام گردیده است که توصیه میشود منطقه گرمدره جزوی از شهر تهران باشد اما این منوط به تصمیم وزارت کشور در خصوص جدا کردن گرمدره از استان کرج میباشد.

به گفته کارشناسان بدیهی است در صورت محقق شدن این طرح که متعاقب آن شهر گرمدره جرئی از پایتخت میشود، قیمت املاک گرمدره بسیار افزایش یافته و امکانات شهر به سرعت توسعه خواهد یافت.

در ادامه میتوانید جزییات متن طرح راهبردی – ساختاری توسعه و عمران شهر تهران را دانلود و مطالعه نمایید.

طرح راهبردی – ساختاری توسعه و عمران شهر تهران

مطلب بروز رسانی شد !

آی گرمدره کماکان پیگیری میکند:

در زیر مصوبه مهم مورخه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران درخصوص اصلاح حریم شهر گرمدره را مطالعه نمایید.

 

تصویب شده شورای عالی شهرسازی و معماری ایران
تاریخ تصویب ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
شماره ابلاغیه ۲۹۳۲۶۳/۳۰۰
تاریخ ابلاغیه ۱۳۹۶/۱۲/۰۹

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران درخصوص اصلاح حریم شهر گرمدره

استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران 
استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز 

شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ موضوع اصلاح حریم شهر گرمدره و انطباق آن بر مرز تقسیمات فعلی استان تهران و البرز، مصوب مورخ ۳۰ /۱۳۹۵/۱۱ شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز مورد بررسی قرار داد و ضمن توجه به صورتجلسه مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ کمیته فنی، به شرح زیر اتخاذ تصمیم نمود:

با توجه به این که بنا بر اذعان نماینده وزارت کشور در جلسه کمیته فنی مرز تقسیمات فعلی استان تهران و البرز به دلیل تداخل با بخش قابل توجهی از محدوده و حریم شهر قدس نمی تواند مبنای تصمیمات قرار گیرد، لذا مقرر گردید وزارت کشور ظرف مدت شش ماه پس از اعلام مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری با رعایت همه جوانب، نسبت به اصلاح مرز تقسیمات کشوری استان های تهران و البرز اقدام نماید. متعاقباً پس از تعیین مرز تقسیمات دو استان، محدوده و حریم شهرهای گرمدره و قدس بر همین اساس اصلاح و پس از تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استانهای تهران و البرز و شورای عالی شهر سازی و معماری ایران، ابلاغ می گردد.
مراتب جهت استحضار و صدور دستور انعکاس و اقدام اعلام می شود.

محمدسعید ایزدی

معاون شهرسازی و معماری و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری

 

باز هم با ما همراه باشید …

منتظر نظرات شما هستیم

, , ,
نوشتهٔ پیشین
همه چیز درباره بیمارستان بزرگ دکتر شریعتی ۲
نوشتهٔ بعدی
سرویس حرفه ای و کامل کولر با قیمت مناسب

نوشته های مرتبط

5 دیدگاه. Leave new

 • از سال ۸۶ تا به حال تصمیم نگرفتن که جز تهران بشه یا نه؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   26 می 2019 9:03 ق.ظ

   با تشکر از پیام شما،
   توجه: مقاله فوق را بروز رسانی کردیم و مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مورخه بهمن ۱۳۹۶ را اضافه کردیم، لذا این موضوع در کشور کماکان در دست پیگیری است و در حال حاضر همه منتظر تصمیم گیری وزارت کشور هستند.
   تصمیمات اینچنین زمان زیادی میبرد، و گاهی اگر پیگیری نشود بلاتکلیف باقی می ماند.

   پاسخ
 • با سلام از سایت خوبتون.

  پیشنهادی که می خوام بدم رو لطفا بررسی کنید وبه گوش مسئولان وشهردار برسونید.

  اگه یه نگاه تو نقشه به جاده دامداران گرمدره بیاندازید متوجه می شید که این جاده می تونه براحتی با آسفالت کردن دو کیلومتر به انتهای امیر آباد و تاج بخش برسه. اهمیت این راه از اون لحاظ هست که مستقیما به جاده کرج شهریار و فاز چهار اندیشه وصل میشه. با توجه به سیل افرادی که از اندیشه یه تهران هر روز سفر می کنند میشه اون ترافیک همیشگی جاده اندیشه رو کمتر کرد و همچنین میزان گذر از اندیشه رو بیشتر کرد و محله های کوهک و تاج بخش و سعادتیه رو از حالت بن بست در آورد. مخصوصا اگر این جاده تعریض بشه و شامل چند لاین باشه. البته فکر می کنم این کار نیازمند همکاری شهرداری گرمدره و شهرداری اندیشه باشه. همچنین با حجم از عبور و مرور مغازه ها و واحد های تجاری گرمدره هم بیشتر و بهتر می تونن پیشرفت کنند. ساکنین اندیشه وشهریار هم می تونن خیلی سریع به اتوبان لشکری، اتوبان تهران کرج- اتوبان حکیم و خرازی دسترسی داشته باشند.

  پاسخ
 • متاسفانه بعلت مشکلات مرتبط با کرونا و مسائل دیگر کشور این مصوبه تا کنون در وزارت کشور مورد بررسی قرار نگرفته است و کماکان در نوبت بررسی میباشد…

  پاسخ
 • دبیر سایت
  7 دسامبر 2020 1:19 ق.ظ

  بر اساس پیگیری های بعمل آمده این طرح در وزارت کشور مورد موافقت قرار نگرفته و از دستور کار وزارت کشور خارج شده است

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × دو =

فهرست