آی گرمدره بررسی میکند::
مترو گرمدره، دور از دست ساکنین !

Rate this post

ایستگاه مترو گرمدره قابل استفاده توسط ساکنین نمی باشد.

دو ایستگاه مترو در محدوده شهر گرمدره قرار دارند،

  • ایستگاه مترو گرمدره
  • ایستگاه مترو اتمسفر

اما متاسفانه اهالی گرمدره بعلت مشکلات مختلف قید استفاده از مترو را زده اند و ساکنین بسیار کمی از مترو استفاده میکنند.

ما در این مقاله ایستگاه اصلی مترو گرمدره را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید امیدواریم با حمایت ساکنین و همشهریان عزیز این مقاله به دست مسئولین مربوطه برسد.

نامش ایستگاه مترو گرمدره است اما بدور از قسمت های مسکونی شهر گرمدره قرار دارد، جمعیت گرمدره با سرعت زیادی در حال افزایش است و اغلب این جمعیت هم در تهران مشغول کار هستند و بخش دیگر هم در کرج، لذا روزهای جمعیت گرمدره با خروج اغلب افراد شاغل کاهش می یابد اما همه این ترجیح میدهند از خودروی شخصی برای رفتن به تهران یا کرج استفاده کنند، این درحالی است که گرمدره گرچه اتوبوس رانی منظمی ندارد اما ایستگاه مترو دارد.

مترو گرمدره

 

اما مشکل ساکنین چیست ؟؟

پاسخ روشن است، اهالی چطور به ایستگاه مترو خود را برسانند ؟!

مترو بدور از مناطق مسکونی قرار دارد و در حال حاضر تنها راه دسترسی به مترو گرمدره چند دستگاه تاکسی است که بی نظمی عملکرد آنها موجب شده است ساکنین قید رفتن به مترو را بزنند و مسافرین خیلی کمی از مترو استفاده کنند.

خواسته مهم اغلب ساکنین شهر گرمدره این است که چند دستگاه اتوبوس یا مینی بوس مشخص به صورت منظم و با برنامه زمانبندی دقیق در ساعات فعالیت مترو مسافرین را از محلات اصلی گرمدره به مترو برسانند و بالعکس. 

جالب آنکه ایستگاه مترو گرمدره بسیار وسیع هست و حتی در سوی دیگر اتوبان، پایانه هم دارد اما این پایانه در حال حاضر چیزی نیست جز یک قطعه زمین بایر.

سایت خبری همشهری آنلاین وابسته به روزنامه همشهری در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ در مطلبی پیگیر افتتاح ایتسگاه مترو گرمدره شد و در آن مقاله ابراز داشت: “براساس پیش‌بینی کارشناسان با بهره‌برداری از ایستگاه گرمدره روزانه بین ۵ تا ۱۵ هزار مسافر از طریق این ایستگاه جابه‌جا خواهند شد که این امر در کاهش ترافیک ورودی و خروجی منطقه و به تبع آن کاستن از مشکلات ترافیک ورودی کرج بسیار مؤثر خواهد بود.”

این پیش بینی تردد روزانه ۵ الی ۱۵ هزار مسافر متعلق به زمانی است که جمعیت شهر گرمدره یک پنجم جمعیت الان هم نبوده است، و این در حالی است که هم اکنون هم حتی هزار نفر از ایستگاه مترو استفاده نمی کنند !!!

و این یعنی فاجعه !!

حتی اگر زحمت و مشقت اهالی در استفاده از خودرو شخصی را نادیده بگیریم، حداقل مشکل این است که روزانه چند هزار خودرو اغلب تک سرنشین از گرمدره وارد اتوبان های بین تهران و کرج میشوند !

لذا امیدواریم مسئولین مربوطه به ساختمان ها و برج ها و مجتمع های مسکونی زیاد در حال ساخت در گرمدره توجه داشته باشند و فکری اساسی جهت تسهیل رفت و آمد اهالی و مسافرین شهر گرمدره بعمل بیاورند که همانا بهترین گزینه ایجاد دسترسی آسان به ایستگاه مترو گرمدره توسط ایجاد خط منظم اتوبوسرانی می باشد.

نوشتهٔ پیشین
املاک معظمی
نوشتهٔ بعدی
فروشگاه بزرگ هایپر فامیلی شعبه گرمدره

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست − پانزده =

فهرست