​پروژه تعریض لاین جنوبی آزادراه تهران-کرج محدوده گرمدره تمام شده است

پروژه عمرانی تعریض لاین جنوبی آزادراه تهران-کرج محدوده شهر گرمدره پایان یافته است و پس از نهایی سازی ترافیک در لاین اضافه شده جریان می یابد و این میتواند موجب حل مشکل همیشگی ترافیک این اتوبان در محدوده شهر گرمدره در ساعات خاص شود.

مهرداد جهانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز، با اعلام این خبر افزود: با توجه به حجم بالای تردد در آزادراه تهران- کرج-قزوین که تقریباً ۵/۳ برابر میانگین تردد کشوری است، در برخی از مقاطع آزادراه شاهد ترافیک سنگین و کندی تردد به عنوان گلوگاه ترافیکی بودیم  که پروژه هایی برای رفع این مشکلات در نظر گرفته شد، یکی از مهم ترین و ضروری ترین آن ها  تعریض محدوده گرمدره در لاین جنوبی آزادراه تهران-کرج بود.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه از دی ماه سال گذشته  با برآورد زمانی یک ساله آغاز شد و به رغم وجود موانع و مشکلاتی اعم از تداخل اجرایی با تکمیل سقف مترو،وجود معارض، شرایط جوی نامساعد و کمبود اعتبار، با تلاش بی وقفه، پروژه مذکور درکمتر از ۶ ماه و در  اردیبهشت ماه سال جاری پایان یافت و به زودی زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت.

وی حمایت استاندار محترم و مسئولان ذی ربط استان و همچنین سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای استان را از موجبات تسریع در انجام کار ذکر کرد و افزود: در محدوده مذکور عرض آزادراه از ۳ به ۴ لاین افزایش پیدا کرد و اعتبار هزینه شده برای آن  ۲۵ میلیارد ریال و از اعتبارات ملی بوده است.

وی در خصوص سایر پروژه های در دست اقدام برای روان سازی ترافیک و رفع گلوگاه های ترافیکی آزادراه گفت: تعریض لاین شمالی آزادراه در محدوده گرمدره، احداث زیر گذر غیر همسطح در محدوده پل فردیس و تعریض آزادراه از پل فردیس تا مهرویلا از جمله پروژ ه های در دست اقدام است که به محض تامین اعتبار و رفع معارض به سرعت انجام خواهدشد.

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
اهالی شریف گرمدره از هموطنان آسیب دیده حمایت می کنند
نوشتهٔ بعدی
همه چیز درباره بیمارستان بزرگ دکتر شریعتی ۲

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × پنج =

فهرست