خطبه های نماز جمعه گرمدره – ۹ آذر ۹۷

به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد واثق

چکیده ای خطبه اول نماز جمعه گرمدره:
پرهیز از سوءظن
مسئله سوءظن و اثرات نامناسبی که میتواند در جامعه اسلامی داشته باشد که موجب اخلال در امنیت روانی مردم شده و جامعه را متلاشی میکند.
آیه ۱۲ سوره حجرات “جتنبوا کثیرا من االظن ان بعض الظن” و صراحت خداوند متعال بر ضرورت پرهیز و اجتناب از سوءظن و اینکه گمان نامربوط گناه و منشا گناهان دیگر میباشد.
سعی در شفاف سازی عملکرد ها جهت جلوگیری از بدگمانی.
مسئولان جهت اصلاح فکر مردم و جلوگیری از ایجاد بد گمانی، شفاف سازی کنند و برای قانع کردن مردم تلاش کنند و این وظیفه مسئولان هست.

چکیده خطبه دوم نماز جمعه گرمدره:
۱۰ آذر گرامیداشت روز مجلس و شهادت آیت الله مدرس:
آذر ۱۳۱۶ هجری شمسی روز شهادت آیت الله مدرس (ره) فردی انقلابی و عالم شجاع و یکی از مفاخر بزرگ معاصر ماست. انسانی بزرگ و با انصاف و خدا ترس و تکلیف گر بود و با تمام وجود از استقلال و منافع ملت و مصالح اسلام دفاع میکرد.
امام خمینی (ره) میفرمود وقتی میخواهید رای بدهید به نمایندگانی همچون آیت الله مدرس رای بدهید.
تشکر از نمایندگان مجلس و ضرورت تلاش و تامل نمایندگان با دولت و سایر قوا و البته این بمعنای والدوله شدن نیست. و نمایندگان باید از مناقشه بین قوا پرهیز کنند.

۱۱ آذر ماه سالروز شهادت میرزا یونس معروف به میرزا کوچک خان جنگلی طلبه ای که در حوزه تحصیل کرد و در دوران ظلم و ستم رضا شاه قیام و سالها مقاومت کرد که با خیانت برخی نزدیکان دستگیر و به خیل شهدایی پیوست که برای آبیاری استقلال این مرز و بوم تلاش کردند.
ما امروز وارث خون های فراوانی هستیم که مظلومانه زمین ریخته شده تا این انقلاب به دست ما رسیده است.
روز جهانی معلولان و دقت به اینکه هر کسی میتواند با یک حادثه دچار معلولیت بشود. باید به معلولان توجه کرد و همه کمک کنیم زندگی برای اینها آسان شود.
برخی کارمندان ساعات های زیادی را به بهانه خواندن نماز از انجام کارهای ارباب رجوع و وظایف اداری خودداری میکنند. در صورتی که باید نماز را در محل کار کوتاه خوانده شود.
ضرورت شناخت درست اسلام، و اهمیت توجه به همه ابعاد ضروری جامعه، کمک به مسجد به معلول و به ورزش و همه ابعاد به موازات هم برای ایجاد شرایط صحیح،
باید فرق بین دین علوی و دین اموی را فهمید
دین بسته کامل برای جامعه هست، و همه جانبه باید جلو برود. نمیشود به معلول و ورزش بی توجهی شود و دعای ندبه برای ثروتمندان و مرفهین بیدرد خوانده شود.

, , ,
نوشتهٔ پیشین
دفتر پلیس+۱۰ گرمدره افتتاح شد.
نوشتهٔ بعدی
جلسه ستاد بزرگداشت حماسه ۹ دی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست − دوازده =

فهرست